Prezervatyvų naudojimas

Kontraceptinių priemonių yra daug ir jas naudoja tiek vyrai, tiek moterys. Jie apsaugo nuo daugelio pavojų ir suteikia saugumo jausmą. Įsigilinkime į prezervatyvų sąvoką ir jų naudojimą. Vyriški prezervatyvai yra skirti stipriosios lyties atstovams. Šiek tiek aptarkime apie juos ir apie jų naudojimą.

Prezervatyvai gali būti įvairių spalvų, formų ar net kvapų. Jie yra uždedami ant vyro sukietėjusios varpos, kad jo sėkla lytinio akto metu nepatektų į moters organizmą ir taip neįvyktų apvaisinimas. Taip pat iš latekso pagaminti prezervatyvai apsaugo ir nuo įvairių infekcinių ligų, tokių kaip ŽIV. Jie apdengia visą vyro varpą ir apsaugo nuo aplinkos kontakto. Jį reikia užsimauti taip, kad liktų pakankamai vietos išsiliejusiai sėklai. Dalis prezervatyvų gali būti sutepti specialia medžiaga, kuri vyro sėklą paverčia negyvybinga. Reikia mokėti ne tik užsidėti jį, bet ir nusiimti. Ištraukdami varpą iš makšties, prilaikykite prezervatyvą, kad jis neliktų moters viduje ir nenusimautų.

Nepaisant to, jog prezervatyvas yra pakankamai patikima kontraceptinė priemonė, jis gali ir nepagelbėti, jeigu naudosite jį netinkamai. Dėl šios priežasties, prezervatyvas gali nuslysti, suplyšti ar net dirginti, todėl sumažės ir jo efektyvumas. Nemaža dalis porų vengia juos naudoti, kadangi tai sumažina tarpusavio kontaktą lytinio akto metu.

Šias kontraceptines priemones rekomenduojama naudoti prieš kiekvieną lytinį aktą. Juos reikia laikyti vėsioje, sausoje vietoje, kur nėra tiesioginių saulės spindulių, o temperatūra yra tarp 5-25oC. Prezervatyvai tampa netinkamais naudoti, kai ilgą laiką būną tiesioginės saulės šviesoje, ar kelis mėnesius išbūna kelnių ar švarko kišenėje. Pasirinkdami sprendimą nenaudoti apsaugos jūs gerokai padidinate nėštumo ir lytiškai plintačių ligų užsikrėtimo riziką. Kam rizikuoti ir po to visą gyvenimą gailėtis dėl vieno nesaugaus nuotykio?

Kaip naudoti vyrišką prezervatyvą:

1 Žingsnis. Prieš naudojant prezervatyvą, jį reikia tinkamai išpakuoti, tačiau pirmiausia patikrinkite jo galiojimo datą. Jeigu galiojimo laikas pasibaigęs arba pakuotė pažeista ir nekokybiška, venkitejį naudoti. Įsitikinus prezervatyvo kokybiškumu, galite jį išpakuoti. Saugiausias būdas tam padaryti – atsargus pakuotės plėšimas. Naudodami žirkles ar kokį kitą aštrų daiktą rizikuojate pažeisti patį prezervatyvą.

2 Žingsnis. Prezervatyvas dedamas tada, kai vyro varpa yra sustandėjusi. Prieš lytinį aktą pasirūpinkite, jog visuomet jų turite, tuomet nereikės dėl to sukti galvos. Paimkite vieną ir pirštais suspauskite jo galą, kad išeitų oras.

3 Žingsnis. Nemaža dalis žmonių daro klaidą užsidėdami prezervatyvą netaisyklingai. Kaip tai išspręsti? Uždėtas prezervatyvas turi lengvai išsivynioti, tuo tarpu ne ta puse uždėtas jis neišsivynios iki pat galo. Na, o jeigu vis dėlto taip atsitiko, nepergyvenkite, nusimaukite jį ir išmeskite, o kitą kartą bandykite tai atlikti teisingai.

4 Žingsnis .Laikydami prezervatyvą suspaustą, uždėkite jį ant varpos galvutės ir vyniokite per visą varpos ilgį. Tai viskas! Jeigu visus žingsnius atlikote teisingai, jūs jau pasiruošę.

5 Žingsnis. Dabar reikia išmokti tinkamai užbaigti lytinį kontaktą. Po ejakuliacijos, prilaikydami prezervatyvą, ištraukite varpą iš moters makšties ir tik tada jį nusiimkite.

6 Žingsnis . Kai prezervatyvas bus nuimtase, jį užriškite ir suvynioję į popierių išmeskite į šiukšlių dėžę. Tik jokiu būdu nemeskite jų į klozetą.

Keli patarimai, kurie gali pagelbėti:

Sekso metu prezervatyvas gali netikėtai nuslysti. Taip atsitinka tada, kai sumažėja susijaudinimas. Nepamirškite vis patikrinti ar jis savo vietoje. Jeigu nuslydo, pakeiskite jį kitu ir nesidėkite senojo antrą kartą.

Norite nesukti galvos apie prezervatyvo naudijimą prieš seksą? Tuomet pasitreniruokite tai atlikti namuose. Jeigu esate mergina, pamėginkite jį užmauti ant panašaus į varpą daikto.

Visi prezervatyvai yra vienkartinio naudojimo, todėl jokiu būdu nenaudokite jų antrą kartą.