Prezervatyvų dydžiai: kaip pasirinkti kokybišką ir Jums tinkamą?

Šiandien, skirtingai nei prieš daugelį metų, prezervatyvų įvairovė gali patenkinti kiekvieno žmogaus norus. Seniau pasirinkimo laisvės nebuvo, tačiau laikai keičiasi ir prezervatyvai ėmė tobulėti. Jų įvairovė gausi, todėl daugeliui užkliūna šis klausimas: kaip išsirinkti tinkamą prezervatyvą, kai aplink yra toks didelis jų pasirinkimas? Renkantis kokybišką ir efektyvų prezervatyvą, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą punktų.

Ieškant prezervatyvų rekomenduojame atkreipti dėmesį į šiuos kriterijus

kaip išsirinkti tinkamą prezervatyvą?

Jei dar neturite išsirinkę sau tinkamiausio prezervatyvo, prieš renkantis rekomenduojame atkreipti dėmesį į gamintoją, dydį, plonumą, iš ko pagamintas, koks kvapas. Beabejo svarbi ir vieta kur prezervatyvus planuojate įsigyti. Pabandysime visus punktus aptarti plačiau:

Kokybė

Ši apsaugos priemonė mus stebina savo pasirinkimo gausa, tačiau nereikėtų pamiršti, jog ne visi jie yra kokybiški ir patikimi. Pačiais netinkamiausiais prezervatyvais yra laikoma rytų, o tikliau Azijos šalių, produkcija. Kur jie pagaminti galite sužinoti pažiūrėjus jų pakuotę. Pirmieji trys prekės kodo simboliai parodo, kurioje šalyje jie buvo pagaminti.

Pagal priimtus standartus ant Europoje pagamintų prezervatyvų yra žymimos sutartinės raidės „CE“, kurios parodo, jog prekė yra kokybiška ir atitinka visus Europos Sąjungos standartus. Jeigu radote prezervatyvą, ant kurio nėra nurodytas gamintojas, jo geriau nepirkti, nes tai neužtikrina prekės kokybiškumo.Į visa tai atkreipus dėmesį, galime padaryti išvadą, jog kokybišką prezervatyvą reikia rinkitės atsargiai. Rekomenduojame įsigyti šių kokybiškų firmų kontraceptines priemones: Durex, Pesante, EXS ir kita. Pas mus galite įsigyti aukščiausios kokybės prezervatyvus, kurių kokybę užtikrina patys gamintojai.

Įsigijimo vieta

Prezervatyvai yra parduodami beveik visur. Juos galime įsigyti tiek vaistinėje, tiek kioske, tiek prekybos centre, tad kyla vienintelis klausimas: kur geriausia juos įsigyti? Šis klausimas turėtų būti aktualus deugeliui. Juk pirkdami prekę tikimės aukštčiausios kokybės.

Prezervatyvai – ne išimtis. Aukščiausią jų kokybę gali užtikrinti Durex, Pasante, EXS, Vitalis ir kitos firmos. Įvairiose pardavimo vietose apsaugos priemonių kokybė gali ryškiai skirtis, neminint kiek laiko ir kokiomis sąlygomis jie buvo laikomi. Kad prezervatyvai išliktų kokybiški ir patikimi, jiems reikia tam tikrų laikymo sąlygų. Lateksą, iš kurio pagaminti prezervatyvai, gali pažeisti tokie veiksniai kaip saulės spinduliai ir aukšta temperatūra, todėl sumažėja jų patikimumo faktorius. Tokie prezervatyvai, saugantys nuo infekcijų ir nėštumo, tampa netinkami naudojimui.

Geriausia vieta išsirinkti kokybišką prekę yra prezervatyvų parduotuvė. Klausiate kodėl? O todėl, kad prezervatyvų parduotuvės dažnai papildo savo prezervatyvų atsargas vis naujomis prekių siuntomis, taip užtikrindamos, kad visų prezervatyvų galiojimo terminas bus ženkliai ilgesnis nei pirktumėte tas pačias prekes vaistinėse ar prekybos centruose. Be to prekės nėra sandeliuojamos, tad praktiškai prezervatyvai atkeliauja pas jus tiesiai iš gamintojo.

Dydis

Daugelį metų prezervatyvams nebuvo taikomas skirtingas dydis. Jie buvo visi vienodi ir buvo manoma, kad turi tikti visiems. Tačiau dabar rinkoje galime išvysti skirtingo dydžio prezervatyvus. Sužinoti prezervatyvo dydį galite perskaičius jo aprašymą ant pakuotės. Juk reikia sutikti, kad kiekvieno žmogaus varpa yra skirtingo dydžio, todėl ir prezervatyvai turi atitikti jį.

Jeigu jie būtų vienodo dydžio, sukeltų nepatogumų, sumažintų jautrumą ir taptų nesaugu juos naudoti. Prezervatyvai turi atitikti varpos dydį, o visų svarbiausia – reikia mokėti juos tinkamai naudoti. Durex prezervatyvo plotis pagal Europos Sąjungos priimtus standartus yra 56mm, tuo tarpu kiti, tokie kaip EXS, Pasante, yra šiek tiek mažesni – 54mm pločio. Kaip sužinoti, koks dydis jums tinka? Tai nesunku sužinoti išmatavus varpą erekcijos būsenoje.

Dažniausiai Europoje vyrams labiausiai tinkami prezervatyvų dydžiai yra 52-56 mm pločio ir 180-205 mm ilgio. Kaip matote – matmenų ribos taip pat yra gana plačios, tad labai svarbu, kad būtų kuo detaliau rasti tie, kurie tinka. Šiuo metu internete galima rasti gana daug lentelių, kuriose nurodyti varpos cm, kurie yra derinami su sargio cm ir dydžiais. Matuokite, bandykite, kol galiausiai rasite tą, kuris geriausiai tinka konkrečiai Jums. Tai užima laiko, tačiau galiausiai radus – tas dydis visada ir tiks.

Medžiaga

Ar svarbu daugiau dėmesio skirti medžiagai iš kurios sargiai yra pagaminti? Tikrai taip. Ir nors šiuo metu klasika yra vadinami lateksiniai Lifestyles sargiai, kurie labiausiai ir dominuoja rinkoje, tačiau galima rasti ir tokius, kurie yra pagaminti iš kitos medžiagos. Prezervatyvai be latekso – svarbiausia yra tokios pat geros kokybės, tokie pat ploni ir tuo pačiu tokie pat saugūs. Kadangi lateksiniai rinkoje siūlomi jau gana seniai – kai kurie abejoja, ar tie, kurie yra pagaminti iš kitų medžiagų, bus tokie pat geri. Tikrai bus. Tik reikia daugiau dėmesio skirti kitoms smulkmenoms, kurios gali garantuoti, kad rasite Jums labiausiai tinkamus, tad ne tik medžiaga yra svarbi.

Nesate tikras, ar tikrai lateksas Jums netinka? Patys ryškiausi požymiai, kurie rodo, kad galbūt geriau yra išbandyti be latekso yra:

 1.     juos dėvint gali būti jaučiamas koks nors nemalonus diskomfortas. Tai dažniausiai yra niežėjimas, perštėjimas, deginimo jausmas organų srityje.
 2.     Taip pat gali atsirasti įvairūs bėrimai. Tikrai ne vyrams, tačiau taip pat ir moterims.
 3.     Žinoma, kartu pasireiškia ir kiti požymiai, kurie dažniausiai yra alergijos. Tai gali būti sloga, akys peršti ir panašiai.

Svarbu kuo greičiau reaguoti ir nusiimti. Juolab, kad šiuo metu yra tiek daug įvairių sargių, kurie yra skirti asmenims, kurie alergiški lateksui.

Spalva ir kvapas

Ne vien prezervatyvo dydis ir jo kokybė įtakoja jūsų pasirinkimą. Tai labai priklauso ir nuo jo spalvos ir kvapo. Kiekvienas turi mėgstamas spalvas, kurios lytinio akto metu gali labiau sujaudinti. Rekomenduojama yra kūno spalvos prezervatyvai, tačiau jeigu jūsų negluminina kitos ryškios spalvos varpos – pirmyn! Tuo tarpu kvapas atlieka panašų vaidmenį. Nereikėtų pamiršti, jog banano ir žemuogių skleidžiami aromatai yra laikomi pačiais seksualiausiais, todėl jeigu norite pasimėgauti visu malonumu, rinkitės juos.

Forma

Spalva, kvapas ir dydis – tai dar ne viskas. Prezervatyvai dažnai pasižymi skirtingomis formomis. Pavyzdžiui jie turi iškilimus, „ūselius“, gali būti su užlenktu galiuku. Šios įmantrios formos yra skirtos papildomam lytinių organų stimuliavimui. Tačiau ši prezervatyvų forma vienoms moterims gali sukelti ir nemalonius pojūčius bei diskomfotą, tuo tarpu kitoms tai gali patikti. Statistikos duomenimis, didžiulė dalis apklaustūjų pirmenybę teikia natūralumui, o ne prezervatyvo įmantrumui.

Kitas svarbus niuansas, kuriam reikia skirti daugiau dėmesio ir kuris dažniausiai nevertinamas visai, yra prezervatyvo forma. Daugeliui vyrų atrodo, kad tai nereikšmingas aspektas. Tačiau įvertinus tai, kad šiuo metu galima rasti sargių, kurie yra labai įvairios, turėtų kilti klausimas – kurie yra geriausi ir apskritai – kuo jie skiriasi?

Kiekvieno vyro varpa yra unikali. Taigi, reikia rasti tokius sargius, kurie geriausiai prisitaikytų prie tam tikro lytinio organo anatominių savybių. Klasikinė forma yra cilindro. Ją dažniausiai siūlo tie prekiniai vardai, kurie yra geriausiai žinomi visame pasaulyje: Durex Basic, LifeStyles (Mates) Original ir t.t. Galima rasti ir kitokių modelių. Pavyzdžiui tokius sargius, kurie yra sukurti peniams, kurių galvutė yra platesnė. Tokie modeliai yra Durex Anatomic, Pasante Regular ir kt. Ar turint platesnę galvutę labai svarbu rinktis tokius, kurie atitinka poreikius? Tikrai taip. Tai leis būti ne tik ramiu, kad sargios bus saugus, tačiau pirmiausia jie padės išvengti diskomforto, kuris gali kilti, kai galvutė bus veržiama.

Esame tikri, kad ir kokia yra Jūsų penio forma – tikrai rasite tokius, kurie tolygiai priglunda ir tuo pačiu maksimaliai apsaugo. Kadangi šiuo metu daugelis sargius perka internetu – taip galima labai paprastai palyginti kuo daugiau variantų ir galiausiai rasti tuos, kurie tinka labiausiai. Patogu, kadangi sargiai labai dažnai plačiai aprašomi internete.

Storis - ploni arba tvirti

Judame toliau ir vertinami dar vieną aspektą. Tai yra storumas. O šiuo metu sargių sienelės storumo ribos tikrai labai plačios. Daugelis galvoja, kad tie, kurie yra storesni – kur kas saugesni. Dalinai – galbūt, tačiau ne visiškai. Radus tinkamo dydžio sargius jau galite būti tikras, kad jie bus saugūs. Belieka tik tinkamai naudoti.

Tiesa, dažniausiai pačių pirmų kartų metu baimių yra daug, tad naudoti storesnius tikrai yra geras pasirinkimas. Juolab, kad jie tikrai nesumažins malonumo kaip kad daugelis galvoja. Standartinis prezervatyvo storis siekia 0,07 mm. ir tai yra tokie sargiai kaip kad Durex Elite, EXS Air Thin ir kt. Žinoma, galima rasti ir plonesnius, pavyzdžiui, 0,065 mm. Tokie, pavyzdžiui, yra Vitalis Sensitive. Galiausiai, galima rasti ir labai plonus – Pasante Unique, kurie yra vos 0,015 mm. O 0,1 mm. Pasante Extra Safe yra vienas ploniausių variantų, kuris šiuo metu yra rinkoje. Išbandyti verta? Daugelis sutiktų, kad taip. Tik reikia juos labai atsargiai išimti iš pakuotės, kad nebūtų sugadinami tada. Tai taikytina moterims, kurios tikrai gana dažnai sugadina sargius vien tik bandydami išimti sau savo nagais.

Ploni tikrai nėra kažkuo blogesni, tik jais dažniausiai reikia atsargiau rūpintis, laikyti, išimti, kad nebūtų pažeisti. Žinoma, reikia mokėti ir uždėti, tad geriausia kai tokius renkasi labiausiai patyrę asmenys.

Lubrikantas

Prezervatyvai būna padengti dviejų tipų lubrikantų, silikono ir vandens pagrindu. Jeigu nesate alergiškas silikonui ir jums reikia daugiau slydimo, tuomet siulome rinktis silikono pagrindu lubrikantu suteptus sargius.

Moteriški prezervatyvai

Nors moteriški prezervatyvai nėra labai dažni, tačiau jie tikrai yra labai geras pasirinkimas toms, kurios nori būti ramios sekso metu. Juk tai apsauga ne tik nuo neplanuoto nėštumo, tačiau taip pat ir LPL. O kodėl jie tokie geri? Kadangi juos galima įsidėti iš anksto. Taip pat daugelis tikina, kad tai yra labai geras pasirinkimas analinio sekso metu. Žinoma, tuo pačiu jie yra labai paprastai naudojami ir tinka visoms. Svarbiausia – smulkmenos, kurios lemia, kad rasti bus patys geriausi.

Gamintojas

Pasaulyje geriausiai žinoma kompanija Durex, kurios produkcija pasitiki žmonės iš viso pasaulio. Paprasčiausiai ilgametė patirtis bei dideli pardavimo mastai skatina pasitikėti gaminiais, kurie yra vieni iš pačių populiariausių pasaulyje. Plačiau su kompanijų galimybėmis galite susipažinti internete. Dažniausiai vienas iš esminių faktorių, kuris gali įrodyti kokybę tai, kad kompanija jau ilgus metus funkcionuoja. Jeigu produkcija nebūtų kokybiška, tokiu atveju žmonės nepirktų.

Kam skirti - paskirtis?

Gal kiek keistai skamba, kad sargiai taip pat yra skirstomi pagal tai – kokia yra jų paskirtis. Tačiau tikrai yra. Kai kurie geriausiai tinka vaginaliniam seksui, kai tuo tarpu kiti – oraliniam. Pateiksime kelis modelius bei pavyzdžius, kurie galbūt padės Jums kur kas greičiau rasti tinkamus arba bent jau tuos, kuriuos verta išbandyti.

 1.     Sargiai, kurie yra lubrikuoti papildomai: Boys Own.
 2.     Sargiai, kurie padeda ilgiau mėgautis seksu, tai yra, užlaiko erekciją: Pasante Infinity, EXS Climax Delay.
 3.     Sargiai, kurie papildomai stimuliuoja: Pasante Dotted.
 4.     Sargiai, kurie suteikia daugiau malonumo sekso metu: Pasante Infinity.
 5.     Ir t.t.

Žinoma, kai kurie sargiai yra skirti ir analiniam seksui, kai tuo tarpu kiti – oraliniam, trečius dažniausiai renkasi homoseksualios poros ir t.t. Kurie labiausiai tinka Jums?

Prezervatyvai gali būti skirti ne tik vyrams, tačiau ir moterims. Nors pastarieji nėra populiarūs Lietuvoje ar pasaulyje, tačiau puiku žinoti, kad tokia galimybė egzistuoja.Mėgautis seksu galima tik tokiu atveju, jeigu žinote, kad esate 100 procentų saugus nuo neplanuoto nėštumo arba lytiškai plintančių ligų. Kadangi egzistuoja tokia plati sargių pasiūla – galite būti tikras kad seksas bus kokybiškas.Pigūs prezervatyvai – nebūtinai blogas pasirinkimas. Jeigu ieškote kokybės už priimtiną kainą – www.prezervatyvai.net yra geriausias pasirinkimas.Mėgaukitės seksu negalvodami apie pasekmes.

Galime padaryti išvadą, jog prezervatyvo pasirinkimą lemia tikrai daug veiksnių. Jeigu peržvelgus visus punktus jums vis dar sunku nuspręsti, kurį prezervatyvą rinktis, patariame išbandyti kelis skirtingus jų variantus. Galite rinktis tarp Durex, Pasante, EXS ir kitų firmų, taip išsirinksite jums labiausiai patinkančią išeitį. Tik išbandę skirtingų firmų prezervatyvus, suprasite kurie iš jų yra jums geriausi, kadangi kiekvienos firmos prezervatyvai skiriasi savo dydžiu, lubrikantu, kokybe ir kitomis įmantrybėmis.

Daugelis žmonių vienareikšmiškai tvirtina, kad Durex prezervatyvai yra pati geriausia įmanoma apsaugos priemonė. Paprasčiausiai lyginant su kitomis kontraceptinėmis priemonėmis – sargiai turi daugiausia pliusų, kurie ir lemia, jog būtent šie yra pasirenkami.

Prezervatyvai - gerioausias pasirinkimas, kadangi

 • Kainos atžvilgiu jie kainuoja nedaug, taigi nereikia didelės investicijos, kuri gali užtikrinti saugumą.
 • Prezervatyvai geba apsaugoti ne tik nuo neplanuoto nėštumo, tačiau tuo pačiu ir nuo lytiškai plintančių ligų.
 • Egzistuoja labai platus pastarųjų pasirinkimas. Varijuojama tiek dydžiais, tiek išvaizda bei papildomomis smulkmenomis.
 • Prezervatyvai ne tik apsaugo, tačiau gali suteikti ir papildomą malonumą. Šiuo metu rinkoje egzistuoja tokia plati pasiūla, kad kiekvienas asmuo galės atrasti labiausiai jam tinkamą variantą. Kad ir kokie individualūs bei išrankūs poreikiai jo būtų.
 • Siekiant įsigyti apsaugos priemonę nereikia recepto, gydytojo rekomendacijų ir panašiai. Egzistuoja daugelis prekybos vietų, kur parduodama ši produkcija. Tiesa, prezervatyvai internetu kainuoja pigiau, taigi jeigu norite sutaupyti – pasirinkite šį variantą.

Kokio dydžio sargiai yra reikalingi pagal jūsų varpos apimtis?

Žemiau pateikiame prezervatyvų dydžių lentelę, kuri vizualiai turėtų padėti Jums suprasti – kokio dydžio sargiai yra reikalingi pagal jūsų varpos apimtis.

 • Iki 100 mm., Jums tiks prezervatyvai iki 47 mm pločio.
 • Varpos apimtis 100 – 110 mm., prezervatyvai nuo 49 iki 52 mm. pločio;
 • Varpos apimtis 110 – 120 mm., prezervatyvai nuo 53 iki 57 mm. pločio;
 • Varpos apimtis 120 – 130 mm., prezervatyvai nuo 57 iki 62 mm. pločio;
 • Varpos apimtis 130 – 140 mm., prezervatyvai nuo 62 iki 67 mm. pločio;
 • varpos apimtis 140 – 160 mm., nuo 69 mm. pločio prezervatyvai.

Žinoma, matuoti reikia erekcijos metu.

Tinkamas prezervatyvo dydis, ne tik lemia, kad jausitės patogiai, bet ir labai įtakoja prezervatyvo patikimumą lytinio akto metu. Tad jūsų sugaištas laikas pasirenkant tinkamą prezervatyvo dydį, leis mėgautis saugesniu lytiniu aktu.

Akivaizdu, jog sargiai – geriausias variantas, kokį tik galima atrasti šiandieninėje rinkoje. Kadangi egzistuoja labai plati pastarųjų pasiūla – rekomenduojame įvertinti tam tikrus kriterijus bei susidėlioti aspektus, kurie galėtų padėti per trumpesnį laiką atrasti Jums labiausiai tinkamus sargius.