Prezervatyvas liko viduje: ką daryti?

Prezervatyvas liko viduje: ką daryti?

Prezervatyvas yra vienas iš labiausiai naudojamų kontracepcijos metodų, kuris taip pat apsaugo nuo lytiniu keliu plintančių infekcijų. Nepaisant visų atsargumo priemonių, kartais gali atsitikti situacija, kai prezervatyvas lieka viduje po lytinio akto. Tai gali kelti nerimą ir klausimus dėl sveikatos, nėštumo ar infekcijų perdavimo rizikos. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip elgtis, jei prezervatyvas lieka viduje, ir pateiksime kai kuriuos patarimus ir gaires, kaip išvengti šios situacijos ateityje.

Prezervatyvas liko viduje

Pirmiausia, svarbu išlikti ramiam ir neatidėliojant imtis veiksmų. Jei pastebėjote, kad prezervatyvas lieka viduje, yra keletas žingsnių, kuriuos galite atlikti:

 • Patikrinkite prezervatyvo buvimą: Pirmiausia patikrinkite, ar prezervatyvas tikrai liko viduje. Tai galite padaryti švelniai įvedę pirštą į makštį arba ištraukdami jį pirštu. Būkite švelnūs, kad nepažeistumėte gleivinės arba prezervatyvo.

 • Pašalinkite prezervatyvą: Jei jaučiatės patogiai ir pasitikite savo įgūdžiais, galite bandyti pašalinti prezervatyvą patys. Norėdami tai padaryti, atsargiai įveskite pirštą į makštį, suraskite prezervatyvo galą ir atsargiai ištraukite jį. Svarbu būti švelniems ir atidžiems, kad nepažeistumėte prezervatyvo arba savęs.

 • Kreipkitės į gydytoją: Jei nejaučiate patogumo arba negalite pašalinti prezervatyvo patys, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Gydytojas gali padėti jums profesionaliai ir saugiai pašalinti prezervatyvą ir užtikrinti jūsų gerovę.

Po to, kai prezervatyvas yra pašalintas, svarbu pasirūpinti savo gerove ir sveikata. Čia pateikiame keletą patarimų:

 1. Stebėkite savo kūno reakcijas: Po situacijos su prezervatyvu, stebėkite savo kūno reakcijas. Jei pastebėjote nemalonių simptomų, tokių kaip paraudimas, niežėjimas, deginimas ar nemalonus kvapas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Tai gali būti infekcijos požymiai, ir svarbu tinkamai gydyti bet kokius simptomus ar problemų atvejus.

 2. Apie tai informuokite partnerį: Jei prezervatyvas liko viduje, svarbu apie tai pranešti savo partneriui. Tai padės atvirose ir sąžiningose diskusijose aptarti galimus sveikatos arba kontracepcijos metodus ateityje.

 3. Išmokite iš patirties: Situacija, kai prezervatyvas lieka viduje, gali būti stresinė ir nepatogi. Svarbu išmokti iš šios patirties ir imtis priemonių, kad būtų išvengta tokioje situacijoje ateityje. Būtent dėl to rekomenduojama:

  • Tinkamai laikyti prezervatyvą: Prieš lytinį aktą įsitikinkite, kad prezervatyvo pakuotė yra nepažeista. Atkreipkite dėmesį į instrukcijas ir įsitikinkite, kad žinote, kaip tinkamai užmauti ir naudoti prezervatyvą.

  • Patikrinkite prezervatyvo galiojimą: Prieš naudodami prezervatyvą, patikrinkite jo galiojimo laiką. Nepanaudotų prezervatyvų galiojimo laikas yra svarbus, nes senesni prezervatyvai gali būti pažeisti arba prarasti savo efektyvumą.

  • Naudojant papildomą kontracepciją: Norint padidinti apsaugą nuo nepageidaujamo nėštumo ir lytiniu keliu plintančių infekcijų, galite naudoti papildomą kontracepciją, tokią kaip geriamieji kontraceptikai. Tačiau prieš pradėdami naudoti bet kokį kontraceptinį metodą, svarbu pasikonsultuoti su gydytoju arba ginekologu ir gauti tinkamą patarimą.

Nepamirškite, kad šis straipsnis yra tik informacinio pobūdžio, tad jeigu kyla daugioau klausimų, ar jaučiatės nesaugiai, rekomenduojame kreiptis į ginekologą.

Apie prezervatyvo likimą viduje gali būti gana nepatogu ir nesmagu kalbėti, tačiau tai yra svarbus klausimas, kurį reikia išnagrinėti. Jei jums atsitiko tokia situacija, kai prezervatyvas liko užstrigęs viduje, svarbu žinoti, kaip elgtis tinkamai ir saugiai. Šiame straipsnyje aptarėme keletą veiksmų, kuriuos galite imtis tokioje situacijoje.

Pirmiausia, svarbiausia išlaikyti ramybę. Nors tai gali būti nejauku ir gėdinga, prisiminkite, kad tai gali įvykti kiekvienam, ir tai nereiškia, kad esate kažkuo nors prastesnis ar blogesnis. Svarbu suvokti, kad tai paprastai yra išspręstas ir saugus dalykas.

Jei prezervatyvas liko užstrigęs viduje, nereikia panikuoti arba stengtis jį ištraukti bet kokia kaina. Tai gali sukelti dar didesnį diskomfortą ir gali būti pavojinga jūsų sveikatai. Geriausia būtų kreiptis į gydytoją arba seksualinio sveikatos specialistą, kuris padės jums tinkamai išspręsti šią situaciją.

Gydytojas gali atlikti keletą veiksmų, priklausomai nuo situacijos rimtumo. Jis gali naudoti specialius įrankius ir technikas prezervatyvui pašalinti. Tai atliekama saugiai ir be skausmo. Svarbu paminėti, kad kreipiantis į gydytoją neturėtumėte jaustis gėdingai ar nesaugiai. Jų tikslas yra jums padėti ir užtikrinti jūsų gerovę.

Taip pat svarbu prisiminti, kad situacijos, kur prezervatyvas liko viduje, galima išvengti. Įsitikinkite, kad naudojate tinkamą prezervatyvo dydį ir teisingą įrengimą. Prieš naudodami prezervatyvą perskaitykite instrukcijas ir įsitikinkite, kad jį teisingai įrengėte. Be to, saugokitės aštriu nagu arba kitais objektais, kurie gali pažeisti prezervatyvą ir sukelti jo likimo viduje riziką.

Galiausiai, nepamirškite, kad situacijos, kai prezervatyvas lieka viduje, yra retos ir neįprastos. Tai neturi įtakoti jūsų pasirinkimo naudotis prezervatyvu, nes prezervatyvas yra saugiausia priemonė norint išventi neplanuoto nėštumo ar lytiniu keliu plintančių ligų.

Straipsnis paruoštas Prezervatyvai.net

SKYN Elite 10 vnt. dėžutė - prezervatyvas pagamintas iš patentuotos medžiagos vadinamos polizopreno. Siekiant užtikrinti maksimalų ko...
Durex Feel Thin Ultra 10 vnt. - šie prezervatyvai 20% plonesni už įprastus Durex prezervatyvus. Neturi nemalonaus latekso kvapo. Dėl ...
Skyn Selection 10 vnt. - prezervatyvų rinkinys kurį sudaro 10 dėžutėje esantys skirtingų rūšių SKYN prezervatyvai: 4vnt, SKYN O...
Durex Invisible Extra Lubricated - ypatingai ploni prezervatyvai, papildomai sutepti gausesniu lubrikanto kiekiu. Jie buvo sukurti tiems, ka...
Durex Invisible XL 10 vnt. - ploni, didesnio dydžio prezervatyvai, specialiai sukurti vyrams, kuriems standartiniai prezervatyvai yra p...
Durex Performax Intense prezervatyvai sukurti abiems partneriams. Vyrams padeda kovoti su priešlaikine ejakuliacija, na o moterims, p...