Pagrindinės priežastys dėl kurių gali vėluoti mėnesinės

Pagrindinės priežastys dėl kurių gali vėluoti mėnesinės

Mėnesinės gali būti labai įvairios. Jos gali trukti ilgiau arba trumpiau, jų metu galima kraujuoti gana intensyviai, o kai kurios moterys džiaugiasi, kad vos teplioja, galiausiai, jos gali būti labai skausmingos arba visiškai nekelti jokio diskomforto. Visgi, kai įprastas ciklas sutrinka – reikia ieškoti priežasčių – kodėl taip nutiko. Tikrai neskubėkite gąsdintis, tačiau apgalvokite priežastis ir jeigu nerandate jos – kreipkitės į ginekologą.

Naudojama kontracepcija

Priklausomai nuo to, kokios kontraceptinės priemonės yra naudojamos, taip pat kinta ir galimas mėnesinių dažnumas ir net jų kiekis. Jeigu yra naudojami moteriški prezeratyvai, tuomet galima nesinaudinti dėl vėluojančių mėnesinių. Dažniausiai pokyčiai atsiranda tuomet, kai moteris pradeda vartoti kontraceptines tabletes, kurios veikia hormonus.

Kadangi nebūna mėnesinių – tai rodo, kad moteris tuo metu yra nevaisinga, tad mylėtis yra saugu. Netikėkite mitu, kad vartojant tabletes galima užkirsti kelią ateities nėštumui. Yra daug tyrimų ir pavyzdžių aplinkoje, kurie rodo, kad hormoninės tabletės nedaro neigiamos įtakos. Visgi, jeigu norite būti visiškai rami – geriausia kaip apsaugos priemonę yra rinktis prezervatyvus.

Dideli svorio pokyčiai

Gana dažnai jaunoms moterims dingsta mėnesinės dėl to, kad jos pradeda badauti. Kai kurios nustoja valgyti, o kitos pradeda kasdien, labai aktyviai sportuoti, kad kiekviena suvartota kalorija būtų išdeginama. Kai organizmui tenka susidurti su stresinėmis situacijomis – jis reaguoja. O dideli svorio pokyčiai yra viena iš priežasčių, kodėl gali sutrikti menstruacijų ciklas.

Stresas

Hormonų balansą gali sujaukti stresas. Reikia suprasti, kad stresas gali būti labai įvairaus lygio ir tuo pačiu žmonės pernaša labai skirtingo didumo stresą. Tai yra, nereikia artimo žmogaus mirties, kad tai sukrėstų. Gali būti kur kas paprastesnės priežastys pasijausti išėjusiai iš savęs. Dėl to hormonuose atsiranda disbalansas ir natūralu, kad ciklas sutrinka. Dažniausiai pasibaigus stresui ir sunormalizavus savo rutiną – mėnesinės vėl sėkmingai grįžta.

Policistinių kiaušidžių sindromas

Šį sindromą sukelia hormonų disbalansas, kuris pasaulyje „kankina“ nuo 5 iki 10 procentų moterų. Dažniausiai kartu su šiuo sindromu pasireiškia ir nereguliarios mėnesinės, skausmai jų metu ir panašiai. Gana dažnai yra girdima, kad turint šią bėdą moteris yra nevaisinga. Tikrai ne. Gana didelei daliai moterų pavyksta labai sėkmingai pastoti bei išnešioti vaisių be jokių medicininių intervencijų. Tačiau gerai, kai yra žinoma, kad moteris turi tokio tipo kiaušides. Tai dažniausiai skatina skirti jai daugiau priežiūros nėštumo metu.

Skydliaukės disfunkcija

Skydliaukė atsakinga už Jūsų medžiagų apytakos darbą. Jeigu skydliaukė veikia netinkamai – ji gali išreguliuoti ir mėnesinių ciklą. Paprasčiausiai jį veikia visi Jūsų organizme funkcionuojantys organai, tad kai kuris nors yra išbalansuotas, žinoma, gali pakisti ir ciklas.

Persileidimas

Dažniausiai po persileidimo moterų ciklas taip pat yra išbalansuotas, tad normalu, kad moterys gali sunerimti – at taip ir turi būti. Jeigu nežinote, kad persileidote – gali būti, kad taip ir nesužinosite, kadangi didelė tikimybė, kad viskas išsivalė reguliariai. Geriausias to įrodymas yra teigiamas nėštumo testas, kuris, deja, baigiasi persileidimu. Tiesa, jeigu įtariate, kad Jums buvo persileidimas – tokiu atveju siūlome keliauti pas mediką patikrai, kad jis patikrintų echoskopu ar viskas švariai išsivalė.

Vaistai

Taip pat prieš sutrikusio ciklo gali prisidėti ir vaistai, kuriuos jūs vartojate. Gana dažnai tokiais yra įvardijami gydantys depresiją, tačiau, žinoma, yra ir kitų. Labai dažnai tokia info yra pateikta vaistų informaciniame lapelyje, tad būtinai detaliau domėkitės ir jeigu įtariate, kad jie veikia ciklą – būtinai pasitarkite su mediku.